Dlaczego Post Debata Wyniki rynku akcji mogą być złe dla Bitcoin

Wczoraj wieczorem obecny prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald J. Trump, stawił czoła byłemu wiceprezydentowi i przeciwnikowi Joe Bidenowi podczas pierwszej z trzech debat. Dane pokazują, że po każdej debacie sprawy przybrały zły obrót na giełdzie, co z kolei może oznaczać jeszcze gorsze dla Bitcoina. Oto dlaczego upadek giełdy z powodu debat demoralizujących inwestorów może również oznaczać złe wieści dla wiodącej kryptojańskiej waluty według limitów rynkowych.

Dlaczego Debata może mieć niedźwiedzi wpływ na Bitcoina

Zeszłej nocy, dwaj czołowi kandydaci na prezydenta poszli do przodu, jak wyglądał świat. Obaj nie zrobili nic, aby uspokoić umysły obywateli, ani inwestorów. Spodziewamy się, że „kamienista“ droga do wyborów wpłynie na Bitcoina i zapobiegnie nowemu wszechobecnemu hajowi, a wczorajsza noc była zapowiedzią dlaczego.

Żaden z kandydatów nie spodziewa się pokojowej zmiany władzy, a już teraz pojawiają się pytania o zasadność procesu liczenia głosów z powodu kart do głosowania wysyłanych pocztą, które powodują wszelkiego rodzaju problemy i zamieszanie. Niepewność wisząca nad polityką zaczęła rozlewać się na rynkach zeszłej nocy. Podczas gdy przywódcy demokratyczni i republikańscy debatowali, na giełdzie nastąpił skok, a następnie w momencie, gdy debata się skończyła, zatankowała.

Następnie cena Bitcoina spadła do 10 750 dolarów, gdzie obecnie próbuje się zamknąć powyżej kluczowego poziomu przed dzisiejszym zamknięciem miesięcznym. Ten wczesny znak presji na sprzedaż ze względu na strach i wątpliwości może być tylko początkiem większego spadku Bitcoina i rynku akcji.

Presidential Showdown Results in Stock Markets Taking A Beating

Jak widać na powyższym wykresie, niebieska linia reprezentująca indeks giełdowy S&P 500, zaczęła spadać wraz z zakończeniem debaty. Spadek Bitcoin’a rozpoczął się krótko przed tym, ponieważ klasa aktywów o podwyższonym ryzyku prawdopodobnie zaczęła odczuwać presję debaty wcześniej.

Oba aktywa są z powrotem obrotu tak ściśle skorelowane, jak nigdy dotąd, pomimo ciągłych rozmów z najjaśniejszych umysłów kryptońskich oczekujących oddzielenia aktywów kryptońskich od tradycyjnych rynków każdego dnia. Dane pokazują jednak, że po dekadzie, rynki zawodzą z powodu ciągłej niepewności co do tego, który z kandydatów ostatecznie wygra kampanię.

Według Ryana Detricka, głównego stratega w LPL Financial, historycznie notowany S&P 500 spadł w okresach 5-dniowych, 10-dniowych i miesięcznych po każdej debacie. Ponieważ tylko pierwsza z trzech debat rozpoczęła się wczoraj w nocy, giełda mogła być na wyboistej drodze do przodu. A ze względu na trwającą korelację z Bitcoinem, rynek krypto walutowy wysokiego ryzyka może przyjąć kolejny hit.

Jeśli jednak tak się nie stanie, analitycy domagają się w końcu realizacji, a Bitcoin świecący w zbiorniku, może być tylko kolejnym katalizatorem napędzającym kolejny hossę kryptojańskiej waluty – która może pojawić się tutaj, gdy tylko zakończą się wybory.

admin

Zurück nach oben